Powrót do menu

ZAPROSZENIA I PLAKATY

ZAPROSZENIA I PLAKATY

Powrót do menu

Zaproszenie na Koronkę na ulicach miast świata w 2019 r.

Od jedenastu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny,  czciciele  Bożego  Miłosierdzia  spotykają się  na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich  najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Wszystko trwa 10-15 minut. Ot, całe wydarzenie…

Na przestrzeni ostatnich lat w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek  w Polsce. Co roku otrzymujemy tysiące  fotografii  i wiele  relacji  (pisanych i  filmowych)  pokazujących  żarliwą  modlitwę  na   ulicy. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu , wspólne polskich i zagranicznych miast oraz parafii.

W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem  pokornie  prosimy  o  błogosławieństwo i   zjednoczenie  z  nami w  tej  wspólnej  modlitwie.

W tym roku towarzyszą nam intencje

  1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  3. Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
  4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W  intencjach papieskich na wrzesień:

  1. Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Naszą modlitwę Patronatem Honorowym objął i przedsięwzięciu błogosławi Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Archidiecezji Łódzkiej.

Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi tylko o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres: [email protected]

Telefon do kontaktu: 694 292 093

Z modlitewnym pozdrowieniem

  1. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia w Polsce i we Włoszech

http://archidiecezja.lodz.pl/jezuici

0