Powrót do menu

DLACZEGO JEZUS NA ULICY?

DLACZEGO JEZUS NA ULICY?

Powrót do menu

Jezus na ulicy

Jezus na ulicy to inicjatywa dla osób pragnących dzielić się świadectwem żywej wiary poza murami kościoła. W miejscu jej powstania, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, codziennie w Godzinie Miłosierdzia gromadzą się ludzie na wspólnym uwielbieniu Boga, w którego centrum jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wielbią oni Boga śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, modlitwą i uśmiechem, którym często zarażają przechodniów. Dzięki tej modlitwie i zaangażowaniu ewangelizatorów Pan Bóg stworzył przestrzeń, aby ze Swoim niezgłębionym Miłosierdziem dotrzeć do osób, które zazwyczaj omijają kościół z daleka. Raz na kwartał organizowany jest koncert uwielbieniowy, którego celem jest dotarcie z Dobrą Nowiną do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Zacznij szerzyć Boże Miłosierdzie

Przykład łódzkiej wspólnoty pokazuje jak niewiele potrzeba, aby Bóg mógł posłużyć się każdym z nas do szerzenia Swojego Miłosierdzia. Wystarczy otwarte serce i odrobina odwagi, resztą zajmie się On Sam. Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie powiedział: „Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło ani nawet o jakich nie pomyślałeś.”

Dlatego jeśli czytając ten tekst pomyślałeś, że to co dzieje się w centrum Łodzi jest dobre i piękne, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął właśnie w taki sposób służyć ludziom tam, skąd pochodzisz. Jeśli mieszkasz w Łodzi, dołącz do codziennej modlitwy na ulicy, a jeśli jesteś z innego miejsca, po prostu wyjdź na ulicę i zacznij się modlić. Zabierz ze sobą osoby, które wiesz, że tak jak Ty płoną pragnieniem do służby drugiemu człowiekowi w mocy Jezusa Chrystusa. Chętnie Ci w tym pomożemy! Napisz do nas na Facebooku, a podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem zdobytym na ulicy i pomożemy Ci zapoczątkować to dzieło. Zachęcamy Cię również do śledzenia naszego fanpage’a gdzie możesz dołączyć do naszych inicjatyw oraz transmisji live z modlitwy na ulicy.

0